Şahin DEMİR
Uluborlu Kaymakamı 

 

           1981 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. Lisans Eğitimini ise Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde 2005 yılında tamamladı.

 

              2010-2013 yılları arasında Antalya Defterdarlığında Milli Emlak Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı. Daha sonra 2013-2015 yılları arasında Devlet Personel Başkanlığında Devlet Personel Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2015 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Erzincan Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Erzincan İlinde Valilik stajını, Erzurum İli Yakutiye ve Yozgat İli Sarıkaya İlçelerinde Kaymakam Refikliği Stajını tamamladı. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında, Mülkiye Müfettişi refakatinde Teftiş stajını tamamlamasının ardından sırası ile Tekirdağ İli Muratlı İlçesi, Isparta İli Aksu İlçesi ve Yozgat İli Çayıralan İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.


         Yurt dışı stajı için gönderildiği Birleşik Krallık’ta 8 ay süreyle University of Liverpool’da İngilizce dil eğitimi aldı. Birleşik Krallık Kamu Yönetimi üzerine çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu. 


                 Evli olan Kaymakamımız, bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.