ULUBORLU İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ

 

Abdurahman MAYTAP
İlçe Emniyet Amiri V. 

KURULUŞ 
        İlçede Polis Teşkilatı 1968 Yılı Kaymakamlık binasında Emniyet Komiserliği olarak kurulmuş, 1987 yılında kendi binasına taşınmış ve 1989 Yılında da İlçe Emniyet Amirliğine dönüştürülmüştür. Halen Güreşyeri Mahallesi Güreş yeri Sokak No:1 sayılı adreste bütün birimleri ile hizmet vermektedir.

HİZMETLER:

ASAYİŞ HİZMETLERİ
        İlçe huzur ve güvenliğini sağlayabilmek için tüm personel 24 saat görev yapmaktadır. Meydana gelebilecek herhangi bir asayiş olayına müdahale edebilecek uzman (olay yeri inceleme memuru) personelimiz mevcuttur. (Örneğin; Evine hırsız girdiğini tespit eden vatandaşımız hiçbir eşyasına dokunmadan derhal 155 Polis İmdat telefonunu araması gerekmektedir.)

TRAFİK HİZMETLERİ
        Amirliğimiz Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğince hem genel trafik akışı denetimi ve kontrolleri yapılmakta, aynı zamanda araç tescilleri yapılmaktadır. Yeterli altyapı olmadığından dolayı Sürücü Belgesi verilememektedir.

RUHSAT İŞLEMLERİ
        İlçe Merkezinde ikamet eden vatandaşlara Yivsiz Av Tüfeği Ruhsatı verilmekte olup, müracaat formları Amirlik tarafından tanzim edilmektedir.

İRTİBAT TELEFONLAR
Telefon: (246) 531 30 38
Fax: (246) 531 32 19